گروه هنری هیرو

گروه هنری هیرو

انجمن علمی دانشجویی گروه هنر

هیرو در لغت به معنای گل ختمی، پیشرو میباشد و در فرهنگ لاتین به معنای قهرمان . گروه هیرو نام گروهی است متشکل از پنج نفر از دانشجویان کارشناسی ارشد گرافیک (ارتباط تصویری) که تحت حمایت انجمن علمی موسسه آموزش عالی ناصرخسرو (گروه هنر) در راستای همکاری با گروه ها، همایش ها و فعالیت هایی در حوزه روانشناسی تشکیل شده است. این گروه نو پا که هر کدام از اعضای آن در زمینه رشته خود تجربیات و فعالیت های انفرادی متعددی داشته اند در نظر دارند، در ژانر و بستری متفاوت و جدید با پیش زمینه و اطلاعات روانشناسی آثاری با مدیاهای مختلف خلق کنند تا بدین وسیله برای طیف وسیع و عموم مردم با زبان هنر که زبانی ملموس، جذاب و قابل فهم تری می باشد مشکلات واختلالات روحی و روانی افراد را به گونه ای دیگر بیان کنند. هدف از این همکاری به وسیله زبان بصری، کاربردی تر و قابل درک شدن تحقیقاتی است که در جهت رفع ناهنجاری های روانی جوامع صورت می پذیرد. تا کنون پیرو هماهنگی های انجام شده با مسئولین برگزار کننده همایش اختلالات خلقی و جناب آقای دکتر ملکوتی جلسات متعددی صورت گرفته و این گروه هم اکنون مشغول خلق آثاری در زمینه موضوع این همایش می باشد. منتظر خبرهای جدید از فعالیت های این گروه باشید.

گروه هنری هیرو زیر نظر مدیر گروه هنر، جناب آقای دکتر مهرنگار و در چارچوب فعالیت های انجمن علمی گروه هنر با مدیریت سرکار خانم هاشمی فعالیت می نماید.

• برگزاری جلسه طراحي و اجراي بخش هنري همايش اختلالات خلقي كه با همكاري دکتر مهرنگار در تاریخ 30 آبان ماه

• مشارکت گروه هنری هیرو در برگزاری نمایشگاه پرتره نگاری ۱۰۰ چهره محبوب سینما تئاتر ایران با مشارکت بنیاد آفرینش های هنری نیاوران – آبان ماه 1395

عکس ها

با ما تماس بگیرید. hero[AT]hnkh.ac.ir – بجای [AT] از @ استفاده نمایید.

هفدهم بهمن 1395

با نزدیک شدن به تاریخ شروع کنگره اختلالات خلقی در تاریخ 27 بهمن در دانشگاه علوم پزشکی ایران (تالار ابن سینا)، فعالیتهای گروه هیرو برای این کنگره هم روبه پایان است از فعالیتهای این گروه در زمینه اختلالات خلقی میتوان به 44 پوستر،یک کار انیمیشن، یک کار ویدیو ارت، و محصولاتی جهت استیگما زدایی در جامعه و هر چه بیشتر ملموس شدن و اشنایی بیشتر با این گونه از اختلالات که طیف وسیعی از جامعه را درگیر کرده است، نظیر چاپ اثار بر روی ماگ و پیکسل اشاره کرد.بنا بر همکاری مشترک موسسه آموزش عالی ناصر خسرو و این همایش هم زمان با برگزاری کنگره اصل آثار در سایت ارائه خواهد شد.

نمونه صفحاتی از بروشور همایش که توسط این گروه طراحی و اجرا گردیده است. 123

مشارکت در برگزاری کنگره 27-29 بهمن 95

کنگره اختلالات خلقی بر اساس برنامه تنظیمی اجرا و به پایان رسید. گروه هیرو با توجه به برنامه ها و تم کنگره آثاری را به منظور ایجاد فضای مناسب و کمک به انتقال مفاهیم از طریق بصری و هنری، طراحی و اجرا نمود که مورد توجه مراجعین و شرکت کنندگان قرار گرفت. برخی از اثار ارائه شده به صورت پیکسل، ماگ تبلیغاتی و تابلو ها در ادامه به صورت عکس قابل مشاهده است.

نمونه ماگ های طراحی شده 1234

نمونه پیکسل ها طراحی شده 12345

بخشی از آثار ارائه شده در کنگره 123589

پوستر همایش

مختصری در مورد کنگره اختلالات خلقی

اولین کنگره اختلالات خلقی (کاخ) در روزهای ۲۷ تا ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ در سالن همایش‌‌های محمد بن زکریای رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران (با گنجایش ۳۰۰ نفر) برگزار می‌‌شود. برگزارکننده این کنگره، گروه روان‌‌پزشکی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران و هسته پژوهشی اختلالات خلقی این دانشگاه (زیرگروه اختلالات دوقطبی) است.
هسته پژوهشی اختلالات خلقی دانشگاه علوم پزشکی ایران در ادامه فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی خود در حوزه اختلالات خلقی، برای گردآوردن پژوهشگران و اساتید علاقه‌مند به این موضوع، ایجاد ارتباط علمی و آشنایی میان آنها، ارائه تجربیات و تبادل داده‌های به دست آمده در کشور، همچنین کمک به ارتقای دانش مخاطبان در موضوع اختلالات خلقی تصمیم به برگزاری این کنگره گرفته است. برنامه‌های مختلفی به شکل کنفرانس و سمپوزیوم در ارتباط با موضوع اختلالات افسردگی و اختلالات دوقطبی تا کنون توسط مجریان این برنامه اجرا شده است. با این حال اجرای یک کنگره سراسری با هدف دریافت مقالات پژوهشی در این حوزه خاص روان‌‌پزشکی، برای اولین‌‌بار صورت می‌‌گیرد.
http://bdrg.iums.ac.ir/

اهداف کنگره:
1- گردآوری متخصصان حوزه اختلالات خلقی در کنار هم برای طر‌احی همکاری‌‌های آینده
2- معرفی حوزه‌‌هایی از مدیریت بین رشته‌‌ای اختلالات خلقی که کمتر به آنها توجه می‌‌شود
3- انتقال تجارب بالینی میان شرکت‌‌‌کنندگان در همایش
4- مطرح شدن تازه‌‌‌‌های علمی در زمینه‌‌ی اختلالات خلقی

آخرین خبر – 29 خرداد 1396- برگزاری جلسه سخنرانی – گروه هنری هیرو

سخنرانی گروه هنری هیرو تحت عنوان ” هنر و استیگما در روان پزشکی ” در محل دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار گردید

گروه هیرو فعالیت جدید خود را در حوزه روانشناسی در قالب سخنرانی ارائه نمود. این سخنرانی بر اساس نتایج بدست آمده در نظرسنجی و تکمیل پرسشنامه های که بر اساس جامعه آماری تکمیل شده از بیماران و قشرهای مختلف جامعه، برای بدست اوردن درصد صحیح از عمل کرد و تاثیرمثبت ومنفی فعالیت گروه در کنگره اختلالات خلقی( دوقطبی) ارائه گردید. سخنرانی در سالن همایش های دانشگاه علوم پزشکی ایران و با حضوراساتید گرامی جناب اقای دکتر قلعه بندی و جناب اقای دکتر ملکوتی و سایر عزیزان متخصص در این رشته برگزار گردید که در انتها با برگزاری جلسه پرسش و پاسخ بین هنرمندان، اساتید و دانشجویان رشته روانپزشکی ارتباطی مفید و اتفاقات خوبی رقم خورد که انگیزه مضاعفی برای گروه در راستای فعالیت های پیش روی شد. به امید روزهای بهتر برای گروه هیرو